Ako vyčistiť špáry v dlažbe a udržiavať ich čisté.

Chcete zachovať pôvodnú farbu špár dlažby na podlahe? Je možné mať dlažbu a hlavne špáry na podlahe stále čisté?  Je to možné, keď sa zmení spôsob údržby podlahy – z umývania mopom prejsť na iné spôsoby čistenia.

Jeden spôsob je pomocou prístrojov ako sú tepovače-extraktory (špinu likvidovať striekaním čistiaceho roztoku a vysatím hubicou s gumenými stierkami). Takto sa nezachytáva a neukladá a nevrství v špárach špina, ktorú po pár rokoch nie a nie odstrániť.

Tepovače THOMAS

Viacúčelové vysávače – tepovače (extraktory)

Iný spôsob ponúkajú parné čističe. Môžu byť konštrukčne zhotovené tak, že sú aj s funkciou odsávania. Ak nemajú odsávanie a pôsobia ako generátor pary, najlepší účinok sa dosiahne v spolupráci s vysávačmi na mokré a suché vysávanie – ako už bolo spomenuté opäť odsať rozpustenú špinu.

Profesional 3000 ID parný čistič podlaha 778x584

Čistenie pomocou pary

Ďalším spôsobom môžu byť malé podlahové umývacie stroje, ktoré vedia naniesť čistiaci roztok, mechanicky povrch kefou vydrhnúť a uvoľnenú špinu opäť vysajú.

Malý podlahový umývací automat Lavor Sprinter 1 (908x681)

Čistenie podlahovým strojom Lavor Sprinter

Sú aj špeciálne adaptéry a hubice okrem dlažby aj na umývanie plávajúcich podláh a parkiet spomínaným spôsobom – pomocou viacúčelových prístrojov. Moderná domácnosť si vyžaduje moderné riešenia.

A čo Vaša dlážka? Páčila by sa jej takáto starostlivosť?