Už Vás nebaví každé 3-4 roky kupovať vysávač do Vašej prevádzky?

Koho by to bavilo. Skoro sa zdá nemožné odpovedať na otázku z názvu článku “áno”. Je tu však jedno “ale”. Toto je problém, ktorý sa dotýka majiteľov rôznych zariadení ako ubytovne, penzióny, hotely, ale aj kancelárie, úrady, školy, autoservisy, dielne … Keby sme pokračovali, bol by to asi dlhočizný zoznam. Veď prach a špinu treba odstraňovať všade a stále.

Čo je teda tou nočnou morou? Prečo sa aj kvalitné zariadenia pomerne rýchlo zničia? Je na vine kvalita, alebo … ?

Po skúsenostiach z praxe treba povedať že veľmi často obsluha. A prečo? Jednoduchá odpoveď: “lebo to nekúpili”. Áno, je to tak. Samotné upratovanie skôr otravuje ako nadchýna, koho by bavilo ešte starať sa o nejaký vysávač. Nie zriedkavá je nasledovná situácia:

Hypoteticky berme, že upratovať bude pani zamestnaná pre tento účel a ako pracovný nástroj má bežný priemyselný vysávač s patrónovým filtrom a filtračnými vreckami. Trebárs 20 litrový. A nech sú vrecká papierové.

Izby sa uvoľnili, hŕŕ na to! Rýchlo upratať, prídu noví hostia. Chmatnem vysávač zo skladu a začína sa kolotoč. Prvá izba, fajn. Druhá, ide to. Tretia … a už to začína. “Do frasa, prečo ten mrchoš tak slabo ťahá, dnes posledná izba a teraz bude štrajkovať“. Po takej myšlienke asi nasleduje: “Ozaj, kedy som vlastne naposledy menila sáčok? Nebude plný?” A to je len jedna z možností. Väčšinou to hlavné “Kedy som čistila filter?” ani hlavou neprebleskne. Pretože: “kto by už len čistieval filter”. Ale čas beží, ešte kúsok a bude to. “Nebudem teraz bežať pre nový sáčok, ten kúsok už zvládne.” Ale akoby naprotiveň, nie a nie ťahať. Tak otvorí vysávač a čo to. Vrecko bolo preplnené, roztrhlo sa. Filter oblepený prachom. Šup sáčok do vreca s odpadkami. A v hlave sa rodia riešenia, ako to čo najskôr dokončiť: “Predsa nebudem teraz bežať pre nový sáčok. A ešte aj filter pucovať.” Spásonosný nápad prišiel ako záchranné koleso topiacemu: “Skúsim zhodiť filter na tú chvíľu”. Ako napadlo, tak sa stalo. Fantázia, ako super to ide. Má pocit, že takto ešte nikdy neťahal. A je dokončené. Šup vysávač do skladu a padla. Ešte fajn, že už zajtra nemusím, príde kolegyňa.

Kolegyňa prišla, zobrala, nepozrela, neskontrolovala, vysávala. A po pár dňoch: “Šéfe, však je ten vysávač ešte v záruke. Veď ho máme len pár mesiacov a začal voľáko veľmi vrčať a chrčať, predtým to nikdy nerobil … . Však sme s ním len normálne vysávali”

Aj keď bol tento príbeh vymyslený a podobnosť s reálnymi osobami alebo situáciami je čisto náhodná, myslíte že sa to nemôže stať?

Ale môže, a aj sa stáva. Preto sme pátrali, či existuje vysávač imúnny voči takémuto zaobchádzaniu. Našli sme vhodného kandidáta. Vysávač, ktorý funguje bez sáčkov. Vysávač, ktorý si sám čistí filter. Vysávač, ktorému neškodí ani jemný stavebný prach. Vysávač, ktorý je tichý. A čo vlastne nedokáže? Potrebuje pomôcť s vysypaním nádoby. Nedokáže vyskočiť na smetiak. A že existuje temer bezúdržbový vysávač sa môžete presvedčiť tu PROFI 5.1 MF. Pravdaže sú aj väčšie verzie. Až po objem 80 l.

Takto sa určite podarí predísť mnohým “neúmyselným” škodám! A okrem toho ušetriť za sáčky!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.