Kto sme
Počuli ste už o eneftechu? Ak nie poďme to rýchlo napraviť …

Píše sa rok 2001 a  firma ENEFTECH s.r.o. sa oficiálne vydáva na obežnú dráhu obchodu. V tom čase v sortimente sídlili produkty ako ohrievače vody AEG a Stiebel Eltron, či elektrické konvektory Atlantic a Airelec. Tiež firma laškovala s predajom práčiek Indesit a Ariston. Vždy bolo našou prioritou poskytovať zákazníkom užitočné veci. Aj keď výrobky boli kvalitné na trhu bolo veľa etablovaných firiem s podobným sortimentom.

Obzerali sme sa stále po sortimente, ktorý by pomohol užívateľom uľahčiť každodenné potreby, ochrániť ich zdravie, či prispieť k vytvoreniu útulného domova alebo príjemného pracovného prostredia. A tiež sme hľadali niečo, čo nie je úplne “tuctové”.

Ako sa hovorí, kto hľadá nájde a tak sa v roku 2004 začala písať éra spolupráce so značkou THOMAS, nemeckým partnerom so 100- ročnou tradíciou a s vlastnými kvalitnými produktami.

Vyrobené v Nemecku pečiatka 160x160

Nebolo to ľahké,

s podobným sortimentom som napríklad ja nikdy pred tým neprišiel do styku ako s obchodným artiklom a zrazu sme mali k dispozícii vysávače pre alergikov, centrálne vysávače, domáce sáčkové a bezsáčkové vysávače na suché vysávanie, priemyselné vysávače na suché aj mokré vysávanie, vysávače s vodným filtrom, tepovače – viacúčelové prístroje, parné čističe, žmýkačky …

Skrátka skočili sme hlavičku do riadnej hlbočiny. Ešte si spomínam, ako sme sa snažili v prospektoch prísť na to, čo to môže byť špeciálny filter, ako sa aplikuje a používa v priemyselných vysávačoch. Bolo treba riadne zaberať aby nám nedošiel kyslík.

 Ale zaberačka sa vyplatila,

kvalitný a zaujímavý sortiment nás razom opantal a keď Vás niečo baví, nie je ťažké v krátkom čase sa dostať kompletne do obrazu. Najdlhšie asi trvalo zorientovať sa v systéme centrálneho vysávania, to bola vtedy pre mňa aj ostatných úplná novinka. Prvé stretnutie s “centrálom” bolo asi takéto:

Centrálny vysávač - dom s centrálnym systémom

Pozerali sme na obrázok domčeka s náčrtom centrálneho vysávania a hútali sme, kadiaľ tam tá špina pobehuje. Viem, že ani dnes ešte systém nie je celkom bežný a je novinkou pre mnohých, ktorý sa s ním nemali kde stretnúť. Na prvý pohľad sa nám to zdalo dosť zložité. No keď sme lepšie “zaostrili” zistili sme nasledovné: v princípe ide o to, že vysávač je umiestnený v miestnosti, kde aj za chodu nikoho neruší a je doslova neviditeľný. Od neho sa ťahá akoby dlhá hadica v podobe potrubia schovaného v múroch či podlahe na koncoch ktorého sú sacie zástrčky rozmiestnené na stenách v naplánovaných miestach v budove. Do takejto sacej zástrčky stačí zapojiť hadicu na vysávanie a v božskom tichu vysávať. Užitočné, komfortné, inteligentné, praktické, bezpečné, hygienické. Teraz, keď ho už dokonale poznáme prirástol nám k srdcu a systém centrálneho vysávania THOMAS si zabezpečil nezastupiteľné miesto v našom sortimente. Pripravíme Vám projekt a zabezpečíme kompletnú montáž, alebo poskytneme poradenstvo pri vlastnej realizácii. Podľa želania.

ako čas bežal, vedomosti a skúsenosti sa zhodnocovali a záujem o prístroje THOMAS rástol. Myslím, že dodnes nemáme na Slovensku konkurenciu v sortimente vysávačov s vodným filtrom vhodných aj pre alergikov. Že či to je pravda? Nuž súdiac podľa certifikátov, ktoré sú k dispozícii určite!

Prístroje pre alergikov - znak

Prijemným spestrením bola súťaž

pri príležitosti uvedenia prístrojov série AQUA+ na trh. Koncom roka 2013 sa bojovalo o vysávač-tepovač AQUA+ PET&FAMILY v aréne nazvanej Facebook. Výhercom sa stala pani Helena Z. a pre výhru do našej predajni v Prievidzi si prišla osobne aj s manželom až z opačného kúta Slovenska – zo Sniny. Dodnes si spomínam na to príjemné stretnutie pri odovzdávaní ceny.

Odovzdávanie ceny so súťaže

Odovzdávanie ceny zo súťaže v decembri 2013

Aj v aktuálnom firemnom

živote nás milo prekvapia niektorí vytrvalci, ako napr. priemyselný vysávač INOX 20 professional, ktorý od roku 2005 do dnes (dnes je myslené 5.2.2015) poctivo maká vo firme Maquita s.r.o. v Nitrianskom Pravne. Neodolal som pokušeniu, a pri objednávke filtrov naň zo spomínanej firmy som ich doručil osobne a zistil som, že vysávač je stále vo výbornej forme a dovolil mi sa s ním takto autenticky zvečniť v mieste jeho pôsobenia:

 

stretnutie s vysávačom po 10 tich rokoch

stretnutie s vysávačom po 10 tich rokoch

 Viac o tejto udalosti sa môžete dozvedieť tu v príspevku na Facebooku.

Po rokoch poctivej práce a snahy čo najlepšie ušiť riešenie na mieru nás veľmi poteší , keď sa dozvieme že naša práca nie je zbytočná a že sme našim zákazníkom aj reálne pomohli. Odmenou a ďalším nakopnutím sú aj takéto príspevky:

Napísali o nás

Aj taká je realita!

Stáva sa u predajcov, ktorý majú len určitý typ sortimentu k dispozícii, že sa snažia presvedčiť zákazníka o tom, ako len tento prístroj je pre neho vhodný s jediným zámerom – len urobiť  „obchod“. Nejde im veľmi ani o to, či je to najvhodnejšie riešenie pre zákazníka.

My naozaj nemáme dôvod predávať “ležiaky”.  Naším cieľom je na základe skúseností a poznatkov posúdiť vhodnosť toho-ktorého typu či modelu prístroja na účel, pre ktorý si ho užívateľ hodlá zaobstarať. Nájsť pre záujemcu optimálne riešenie nám umožňuje široká škála prístrojov v rôznych cenových reláciách a pre rôzne účely.

Každé vypracovanie návrhu riešenia

hocijakej požiadavky záujemcu si vyžaduje individuálny prístup. Ku každej príprave riešenia pristupujeme maximálne zodpovedne. Je pre nás dôležité, aby užívateľ mal pre svoje požiadavky a potreby navrhnuté čo najúčelnejšie a najefektívnejšie riešenie a aby naša cenová ponuka vždy vyjadrovala skutočné náklady na realizáciu riešenia.

Vynasnažíme sa využiť všetky naše vedomosti a skúsenosti, aby ste si po praktickom preverení navrhnutého riešenia povedali: „ Wau, je to jedinečné!“ , alebo aspoň pomysleli: „Naozaj to funguje tak, ako potrebujem!“

A k tomu všetkému zázemie

pre našich zákazníkov  v podobe zabezpečenia záručného a pozáručného servisu, dodania kompletného príslušenstva a náhradných dielov či poradenstva pri prevádzke našich prístrojov a zariadení. Naším krédom je aby zariadenia od nás spoľahlivo slúžili a “nepostávali” niekde v kúte.

Ešte aby sme nezabudli, toto je naozaj praktické!

Ak nemáte istotu, či predsa len bude doporučené riešenie vyhovovať podľa predstáv, je tu fantastická možnosť naozaj si to prakticky vyskúšať. Že ako? No predsa využiť našu požičovňu. Najrozumnejší spôsob, ako vyskúšať stroj priamo na mieste a bez rizika zlej investície. Ak stroj vyhovuje, môžete si ho s pokojným svedomím a s istotou kúpiť. V takom prípade neplatíte za požičanie. Ak z akéhokoľvek dôvodu zistíte, že to nie je to “pravé orechové” tak suma za požičanie je zlomok ceny nového stroja a teda prakticky “bezbolestná” operácia.

Čo Vy na to, pustíme sa do riešenia spolu?

Že kde nás nájdete? Pozrite sa doO nás“, alebo Kontakt“, alebo napíšte:

Meno*

E-mail*

Telefón

Správa

 

autor textu v mene ENEFTECH s.r.o.: Ing. Jozef Maxoň