Vysávač s vodným filtrom – áno alebo nie ?

 

Klasické vysávače s filtračnými vreckami

Svoj názor čo je lepšie, či hygienickejšie môže najlepšie odovzdať ten, kto pozná a používal tak vysávač klasický s vysávaním do filtračných vreciek, ako aj vysávač s vodným filtrom.

Nejde len o posúdenie pohodlia, samozrejme u klasického vysávača po vysávaní netreba okrem jeho odloženia nič robiť. Len si treba uvedomiť, že cena za pohodlnosť je ukladať si všetky vysaté nečistoty, prach, roztoče a mikroorganizmy vo vysávači aj niekoľko týždňov, pokiaľ sa nenaplní a nevyhodí filtračné vrecko.

A to ešte môže dôjsť a často aj dochádza zhruba pri naplnení vrecka nad 3/4 jeho objemu k roztrhnutiu a rozprášeniu tohoto poctivo nazbieraného odpadu do prostredia, ktoré je naším domovom. Samozrejme sú rôzne kvalitatívne úrovne aj týchto prístrojov a líšia sa okrem ceny aj účinnosťou filtrácie. Tu si tiež je dobre uvedomiť, že čím viac stupňov filtrácie má prístroj, tým rýchlejšie postupne klesá jeho výkon upchávaním týchto filtrov prachom.

Vysávače s vodným filtrom, Hepa filter

Aj vysávače s vodným filtrom majú rôzny spôsob filtrácie a voda tiež sama o sebe nezachytí úplne celé spektrum mikročastíc, niečo sa s molekulami vzduchuVodný vysávač Thomas Pet&Family dostane aj ďalej. Preto aj v týchto prístrojoch býva ešte okrem vodného filtra aj iný typ – napríklad HEPA filter. Vysávače THOMAS PREMIUM TRIEDY s patentovaným systémom vodného filtra, certifikátom pre alergikov, nezávislým chladením motora a viacstupňovou filtráciou patria do tejto skupiny vysávačov.

Síce po ukončení práce je tu ešte malé zdržanie z odstránením – vyliatím povysávaného odpadu a opláchnutím filtračných častí prístroja, ale za to pri novom vysávaní začíname od nuly, bez starých nečistôt a prachu. Tiež je vzduch po vysávaní príjemne zvlhčený – voľnejšie sa dýcha, ako v lete po búrke.

A navyše moderné prístroje THOMAS s vodným filtrom majú ešte možnosť v prípade potreby rýchlo odstrániť rozsypané smeti s extra príslušenstvom Hygiene bag systém alebo s adaptérom na filtračné vrecko aj bez vody do vrecka a toto po uzatvorení (súčasť adaptéra) odložiť na ďalšie použitie. Takto sú z nich veľmi praktické “obojživelníky”.

Vysávače Thomas pre alergikov

Sortiment vysávačov THOMAS zahŕňa viac typov filtrácie,  od základných malých vysávačov na suché vysávanie, cez viacúčelové vysávače s plastovou, alebo kovovou nádobou na mokré a suché vysávanie, vysávače s mokrým čistením – tepovače (extraktory), vysávače pre alergikov s vodným filtrom až po centrálne vysávače pre využitie v domácnostiach aj v podnikateľskom prostredí.

Naozaj nemáme vyhranený záujem presadzovať niektorý konkrétny typ alebo model vysávača, náš pohľad na vec vyplýva zo skúseností nazbieraných od užívateľov našich prístrojov. Ale predsa na miske váh sa prikláňame k spôsobu udržiavania čistoty a hygieny vysávačmi s vodným filtrom s vysokou účinnosťou filtrácie. A fakt, že sú to vysávače pre alergikov potvrdzuje certifikát.

A čo vy poviete na vysávač s vodným filtrom? Možno práve Váš názor pomôže pri rozhodovaní záujemcom aký typ vysávača si zvoliť. Napíšte prosím do formulára, čo si o tom myslíte Vy.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.