Vráťme jej pôvodný vzhľad!

Áno, takto by to išlo. Starostlivo ste pri výbere dlažby rozhodovali aj o tom, aká farba špárovačky sa k nej bude najlepšie hodiť. Aj ste si takú vybrali. A čo bolo ďalej? Po dlážke sa chodí, potom sa zoberie vedro, mop, umyje sa a zase dookola. Až prejde rok, dva. Pozriete na podlahu a rozmýšľate, akej farby to vlastne pôvodne bola táto tmavošedá špára?

Špáry po pár rokoch klasického čistenia

Špáry po pár rokoch klasického čistenia

Nuž stalo sa tak preto, že trochu ušla doba jedným smerom. Páčia sa nám a preto si vyberáme moderné materiály pre vytvorenie útulného domova, ale pri ich údržbe sme ostali 30 alebo aj 50  rokov pozadu. Áno, pri vedre a handre. Aj mop je svojim spôsobom len typ pohodlnejšej handry.  Aj to je dôvod, že sa nám naše starostlivo vybraté farby v domácnosti postupne vytrácajú.

Dôsledok zastaralého spôsobu

Dôsledok zastaralého spôsobu

Teraz ostal už len veľký otáznik, čo s tým? Dá sa to zmeniť? Dá sa ešte podlahe vrátiť jej pôvodný vzhľad?

Našťastie veľakrát áno, dá. Najlepšie je ak však nedopustíme, aby to došlo tak ďaleko. Moderný interiér si vyžaduje modernú starostlivosť. Predísť takejto situácii sa dá používaním metódy vysávania mokrej špiny – jej likvidácia. Povedzte nie roztieraniu handrou. K tomu slúžia viacúčelové prístroje, ktoré dokážu čistiť – umývať tak koberce ako aj tvrdé podlahy. Sú to tepovače – extraktory.

Twin T2 umývanie dlažby

Umývanie s vysávaním mokrej špiny. Pohodlné a efektívne.

Potom sa dostaví výsledok aj pri staršej podlahe. A zrazu si spomenieme. Áno, je to jasné, vlastne sme sem vtedy dali bledo šedú špárovačku.

Dlažba po čistení

Dlažba vyčistená moderným spôsobom

Nie je až také ťažké dlhodobo zachovávať pôvodný vzhľad dlažby. Len je potrebný iný prístup. Tepovač nie je len prístroj na koberce, pravidelným používaním aj na umývanie dlažby bude odmenou jej stále pôvodný vzhľad.

Však to stojí za to. Vedeli ste, aké je riešenie jednoduché? Napíšte nám, čo si o tomto spôsobe myslíte. Vpravo je formulár.